previous arrow
next arrow
Slider

Mi2 - první civilní vrtulník LZS v Československu před rokem 1989.

EC135 T2+ - moderní vrtulník LZS, který bude od 1.1.2021 zajišťovat službu v Brně.

ljr lkhk

Od dnešního dne je vrtulník EC135 T2+, pozn.zn. OK-LJR, na svém novém stanovišti v Brně.

ljr brno

Dne 9.10.2020 provedla naše společnost instalaci vzduchotechniky na budově nákupního centra Letmo v centru Brna. Vrtulníkem AS-355N, pozn. značky OK-DSN, jsme postupně snesli a vynesli 12 břemen, přičemž nejtěžší břemeno vážilo 700 kg. Tyto letecké práce jsme provedli jako vždy na klíč, tj. včetně vyřízení všech potřebných povolení, uvázání břemen a zajištění potřebných postupů pro instalaci.
Na této akci s námi opět spolupracovali dobrovolní hasiči z Růžodolu Liberec, kteří odvedli skvělou práci. Obrovskou předností instalace/deinstalace za použití vrtulníkové techniky je její rychlost a minimální vliv na okolí. Vynesení 9 břemen nahoru a snesení 3 břemen dolů jsme provedli ve dvou krátkých letech, kdy každý let trval okolo 40 minut. V mnohých případech není možné na transport použít klasickou jeřábovu techniku - ať už z důvodu zatížení vozovky, dosahu ramene, dlouhodobému uzavření ulice, atd. Vrtulníková instalace všechny tyto problémy eliminuje.

Věříme, že jsme dobrou prací přispěli k lepšímu nakupování v nákupním centru OC Letmo Brno.

letmo 1   letmo 1   letmo 2

 

Dnes na letišti v Hradci Králové přistál poslední ze tří vrtulníků EC135, který od nového roku doplní flotilu DSA pro provozování vrtulníků Letecké záchranné služby na nových stanicích. Před nasazením do provozu LZS projde vrtulník kompletním přelakováním a bude provozován pod pozn.zn. OK-JIX.

ec135 final 1   ec135 final 2

Leteckou instalaci bazénu na pozemku v nepřístupném terénu provedla naše společnost dne 19.9.2020. Jednalo se o laminátovou skořepinu s vodovodní instalací a zateplením o celkové hmotnosti 1 000 kg. Zajímavostí této instalace bylo, že prostor, kam měl být bazén instalován, neměl velké rezervy. Pro představu - na šířku byl otvor pro bazén větší o pouhé 4 cm a na délku o pouhých 8 cm. Náš personál je však šikovný a s danou operací si poradil na jedničku. Jak můžete vidět na fotografiích, s vrtulníkem se dají předměty instalovat doslova na centimetry. Obrovské poděkování patří pilotovi, šikovným vazačům a naváděčům z dobrovolných hasičů Růžodol Liberec i celému přípravnému týmu DSA.

bazen   bazen01   bazen1

 

Dnes na letišti v Hradci Králové přistál druhý ze tří vrtulníků EC135, který od nového roku doplní flotilu DSA pro provozování vrtulníků Letecké záchranné služby na nových stanicích. Před nasazením do provozu LZS projde vrtulník kompletním přelakováním a bude provozován pod pozn.zn. OK-LJR.

 

ec135 ljr 2   ec135 ljr 1   ec135 ljr 3OK

Strana 1 z 14