previous arrow
next arrow
Slider

Paraski 2018

Ve dnech 2. – 3.3. se na sjezdovce Bubákov v Herlíkovicích konal světový pohár Paraski 2018.

Soutěž Paraski je kombinovaný závod družstev složený z parašutistů a lyžařů. Při seskocích parašutisté vyskakují z výšky 1 000 m nad terénem a hodnotí se přesnost jejich přistání. Právě pro tyto seskoky se nejlépe hodí vrtulník AS-350B3e, který pojme kompletní 4 členné družstvo PAR a vyveze ho ve velmi krátkém čase do požadované výšky.

Ve dnech 2. – 3.3. se na sjezdovce Bubákov v Herlíkovicích konal světový pohár Paraski 2018. Soutěž Paraski je kombinovaný závod družstev složený z parašutistů a lyžařů. Při seskocích parašutisté vyskakují z výšky 1 000 m nad terénem a hodnotí se přesnost jejich přistání. Právě pro tyto seskoky se nejlépe hodí vrtulník AS-350B3e, který pojme kompletní 4 členné družstvo PAR a vyveze ho ve velmi krátkém čase do požadované výšky. Jedna rotace zabere vrtulníku okolo 4-5 minut. Využití vrtulníku pro seskoky umožnilo provádět výsadky přímo ze sjezdovky. Tato výhoda velice ulehčuje celou organizaci závodu, kdy parašutisté nemusí jezdit daleko na letiště vhodná pro seskoky z klasických letadel. Celý závod se tím velice urychlil a stal se i více atraktivní pro diváky, právě proto, že můžou celý závod lyžařů i parašutistů sledovat přímo na sjezdovce. Není od věci uvést, že Česká republika patří mezi špičku v Paraski, a případě, že vše dobře dopadne, můžeme se za rok těšit v Bubákově na mistrovství světa.

Jsme rádi, že jsme mohli naší dobrou prací přispět k úspěšnému konání tohoto závodu a snad se opět za rok na stejném místě setkáme i s naší AS-350B3e.

 Paraski 2018 1  Paraski 2018 2

Paraski 2018 3   Paraski 2018 4