previous arrow
next arrow
Slider

Chcete se stát pilotem vrtulníku letecké záchranné služby anebo létat jen pro radost?

Jestli uvažujete o tom, stát se v budoucnu pilotem letecké záchranné služby, důvěřujte profesionálům, kteří vám poskytnou výcvik založený na reálných zkušenostech. Společnost DSA a.s. je jediná česká soukromá společnost provozující leteckou záchrannou službu v České republice. Jsme společností, která vám může poskytnout nejen relevantní informace, ale i zázemí na cestě, jak se stát pilotem letecké záchranné služby.

Kvalitní provedení leteckého výcviku závisí na spoustě okolností, například na ročním období, na počasí, na denní době, na provozní době a omezení letiště a v neposlední řadě na zázemí letecké školy, kde se každý výcvik provádí podle schválené osnovy.

Kvalitní letecká škola vlastní letový simulátor, jehož nezbytnou součástí je i certifikace podle platných evropských pravidel, tato skutečnost vám v budoucnu ušetří vaše investované peníze. Faktorů, jak poznat kvalitní leteckou školu je mnoho, proto doporučujeme leteckou školu navštívit a zajímat se nejen o cenu výcviku, ale i o celkové zázemí a zkušenosti provozovatele v celé šíři od základního výcviku až po provádění speciálních leteckých činností. Každý, kdo to myslí s létáním vážně, by měl začít svou kariéru pod dohledem profesionálů.

 

Aktualita 3   

Pokud uvažujete o pilotování vrtulníku položte si otázky:

Proč chcete pilotovat vrtulník?

  • Neuvažujete o profesionální kariéře, chcete létat pro radost či soukromé potřeby. Potom vám podle legislativy EU pro získání průkazu soukromého pilota stačí pouze 2. zdravotní třída, teoretická příprava a praktický výcvik s náletem přibližně 45 hodin.
  • Chcete být profesionální pilot, pak je potřeba být držitelem průkazu obchodního pilota, mít zdravotní kvalifikaci 1. třídy, širší rozsah teoretické i praktické části výcviku a nalétat přibližně 185 hodin.

Druhou otázkou je financování a další uplatnění

Investice pro získání kvalifikace soukromého pilota je kolem 400.000 Kč. Určitě se najde spousta společností, které vám nabídnou nižší ceny se skrytými poplatky, které zjistíte až po podpisu smlouvy nebo v okamžiku, kdy začnete létat. Proto si prověřte, kolik jsou nevyčíslené poplatky typu: letištní poplatky, palivový příplatek, zkouška s examinátorem a podobně. Tyto zdánlivě malé poplatky v konečném důsledku mohou tvořit nemalou částku. Pro vaši představu, během výcviku soukromého pilota, provedete okolo 200 přistání a za každé musí letišti někdo zaplatit.

Uplatnění po výcviku soukromého pilota je jednoduché, nesmíte si vydělávat létáním. Letadlo můžete pilotovat na cestě za prací nebo zábavou, či jen pro radost toužící odolat zemské tíži. Avšak i při létání pro radost musíte létat podle stanovených pravidel a je důležité první výcvik nepodcenit, stejně tak jako výběr letecké školy. Podstatnými hledisky při jejím výběru jsou mimo jiné: jaké má škola zázemí pro pozemní přípravu k letu, má simulátor a jaký, jak je zkušený personál, jak jsou servisované vrtulníky. V kvalitní letecké škole vás dovedou dále než jen k získání licence soukromého pilota.

Vidíte se v budoucnosti v uniformě velké letecké společnosti, pak je jasnou volbou kvalifikace obchodního pilota. Částka za výcvik je o řád vyšší a záleží na mnoha vlivech, jak vysoko se vyšplhá. Je proto žádoucí probrat vše přímo v letecké škole před zahájením výcviku.

Obchodní pilot si létáním může vydělávat. Může být zaměstnán u letecké společnosti a získat tím další zkušenosti a nastoupit cestu, jak se stát pilotem letecké záchranné služby. S kvalifikací obchodního pilota můžete létat vyhlídkové lety, obchodní leteckou dopravu, lety speciálních činnosti apod. Dobrou cestou pro získání zkušeností a náletu potřebných hodin je stát se letovým instruktorem.

 

Aktualita 2

 

Pokud začínáte s výcvikem privátního pilota a nemáte žádné kvalifikace a někdo vám slibuje, že vás zaměstná jako pilota, tak jste buď trefili jackpot anebo na špatnou společnost.

Výcvik pro leteckou záchrannou službu může provádět společnost, která leteckou záchrannou službu provozuje, to mimo jiné znamená, že pouze taková společnost má k výcviku potřebné oprávnění. V České republice může tento výcvik poskytovat pouze společnost DSA a.s., jiná česká společnost toto oprávnění nemá.

DSA a.s. do výcviku pro leteckou záchrannou službu zařazuje pouze kandidáty, u kterých má informace o celém průběhu a kvalitě výcviku a ty, kteří splňují minimální nálet 500 letových hodin.

Výcvik není levná záležitost a je nutno dobře promyslet způsob financování. O různých možnostech půjček vás může informovat letecká škola. Návratnost půjčky je samozřejmě závislá na míře vašeho budoucího pracovního nasazení a nikdo vám dnes nezaručí, za jak dlouho se vám vynaložená investice vrátí. Na druhou stranu, pokud se vám podaří najít uplatnění jako obchodní pilot nebo instruktor, je návratnost jistá. Jsou to dvě strany mince a záleží na vás a na vašem odhodlání, jestli padne pana nebo orel, jisté je však jediné, pokud nehodíte, nemůžete prohrát, ale také nikdy nevyhrajete.

 

Aktualita

 

Pár slov o DSA a.s.

Chcete se stát hrdiny mnoha příběhů stejně tak jako naše vrtulníky a jejich piloti?

Nenechte se oklamat sliby o jisté budoucnosti a pracujte s ověřenými informacemi od ověřených společností.

Otázek je jistě mnoho a internetové stránky nestačí na vše. Pokud vás zaujal náš článek a uvažujete o pilotování vrtulníku, navštivte nás přímo na letišti v Hradci Králové, rádi vám vše vysvětlíme. Naše škola je největší leteckou školou v České republice a díky dlouholetým zkušenostem a neustálé touze poskytovat lepší služby patříme ke špičce mezi výcvikovými organizacemi. Naši již širokou vrtulníkovou flotilu jsme rozšířili o vrtulníkový simulátor určený pro výcvik letových a navigačních procedur postupů pilotů pro létání podle přístrojů, který je pro tyto účely certifikován evropskou agenturou EASA. Nabízíme možnost rozvíjet své kvalifikace pro létání v noci nebo dokonce podle IFR.

Schůzku si můžete sjednat na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., budeme se na vás těšit!

 

Aktualita1