KONTAKT

Ing. Michal Šťastný | Ředitel letecké školy | hangár čp. 519,  503 41 Hradec Králové | Mobil: +420 723 479 138  | E-mail: stastny@dsa.cz

Bc. Jan Novák | Asistent letecké školy | hangár čp. 519, 503 41 Hradec Králové | Tel.: +420 491 614 817 | Mobil: +420 737 029 137 | E-mail: novak@dsa.cz

PART 147 MTO | E-mail: mto@dsa.cz

Nabízíme teoretickou výuku ke všem letovým výcvikům, které máme ve svém portfoliu. Kromě toho poskytujeme i následující teoretické kurzy:

 1. Dopravní pilot ATPL(A)
  Absolvování modulového kurzu teoretické výuky ATPL(A) je jednou z nezbytných podmínek pro vydání průkazu způsobilosti dopravního pilota, rozhodne-li se uchazeč jít modulovou, nikoli integrovanou cestou. Teoretické znalosti musí uchazeč prokázat složením teoretických zkoušek na Úřadu pro civilní letectví.
 2. Vysoce výkonné jednopilotní letouny HPA
  Kurzem výuky teoretických znalostí HPA si uchazeč, který není držitelem osvědčení o úspěšném absolvování teoretické zkoušky ATPL(A), rozšíří své znalosti tak, aby mohl zahájit výcvik pro získání kvalifikace pro požadovaný vysoce výkonný jednopilotní letoun.
 3. Letecká angličtina ICAO

O stroji, kterým poletíte, budete vědět všechno. Abyste se na sebe ale mohli ve vzduchu spolehnout i po komunikační stránce, připravíme vás v jazykových kurzech na absolvování zkoušky z letecké angličtiny dle ICAO League Proficiency Requirements. V kurzu se zaměříme na získávání odborné slovní zásoby, procvičení a ucelení gramatiky, frazeologii a zkratky. Nezůstane ale jen u teorie. V rámci 15 až 20 hodin, které kurz trvá, důkladně prakticky procvičíme i rádiovou komunikaci.

Náš kurz vás připraví na bezproblémové zvládnutí následující zkoušky, která:

 • vyhovuje požadavkům ICAO na jazykovou dokonalost směrovanou k testování jazykových dovedností z oboru letectví
 • obsahuje test, který probíhá pouze v angličtině
 • obsahuje otázky z letecké frazeologie
 • obsahuje prověření plynulé konverzace na letecké ukázky
 • obsahuje písemný test za účelem ověření znalostí gramatiky

Pokud předvedete míru jazykové dovednosti podle stanovených kritérií ICAO, stanete se úspěšným uchazečem a získáte na ÚCL do pole III "Poznámky" průkazu pilota zápis.

 

Nabízíme také kurzy letecké angličtiny pro absolvování zkoušky dle ICAO Language Proficiency Requirements. Kurz je zaměřen na získávání slovní zásoby, procvičení a ucelení gramatiky, odbornou leteckou angličtinu, leteckou frazeologie a letecké zkratky a procvičování rádiové komunikace. Kurz je v rozmezí 15 – 20 vyučujících hodin. Cena za kurz je při minimální počtu 4 účastníků - 12 000,- Kč (bez DPH)

 

Zkouška

Hlavní body testování letecké angličtiny:

požadavky ICAO na jazykovou dokonalost budou směřovat k testování jazykových dovedností z oboru letectví

celý test bude veden pouze v anglickém jazyce

jednou z oblastí testování bude i letecká frazeologie

porozumění poslechu bude prověřeno navazující konverzací na leteckou ukázku

gramatické znalosti budou prověřeny písemným testem

test bude hodnotit dovednosti podle stanovených kritérií ICAO a jeho požadavků na jazykové dovednosti

úspěšný uchazeč dostane na ÚCL do pole XIII „Poznámky“ průkazu pilota zápis

Průběh zkoušky:

úvod + identifikace zkoušejícího pilota občanským průkazem

2)    písemný test

3)    vyhodnocení testu + konverzace vztahující se k případným chybám, pokud bude test vypracován správně, konverzace se bude vztahovat k profesnímu zázemí pilota

4)    poslech

5)    navazující konverzace k poslechu

Délka zkoušky 25 – 30 min.

Lektoři:
Maxmilián Politzer - pilot a letový instruktor společnosti DSA
Ivana Veisová - zkouška anglického jazyka Cambridge University
Pověření ÚCL - certifikát číslo CZ/ ICAO English 11

Termíny přezkoušení z AJ podle ICAO v roce 2024:
3.1., 7.2., 6.3., 3.4., 15.5., 5.6., 3.7., 7.8., 4.9., 2.10., 6.11., 4.12.
Zkoušky probíhají vždy od 9:00 hod v prostorách naší letecké školy na LKHK. Pokud máte zájem o některý z nabízených termínů, chcete si domluvit individuální termín zkoušky nebo pro více informací kontaktujte p. Veisovou na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Cena zkoušky je 2.500,- Kč (bez DPH)